Twitter Facebook LinkedIn
Pod záštitou Prezidenta SR
Prezidentská záštita

Je pre nás potešením vás informovať, že Prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska, prebral oficiálnu záštitu nad medzinárodným fórom Big Ideas for CEE 2015.

Novinky

Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov v CEE regióne k novým nápadom, ponúknuť im nové pohľady na súčasnosť a budúcnosť, predstaviť inovácie a zmýšľanie vo veľkom, a tak pomôcť pozitívnemu rozvoju biznisu v našom regióne.

PDF
Bratislava, 10. február 2015

Svetoví spíkri a slovenskí lídri biznisu sa stretnú 16. a 17. apríla 2015 v Bratislave na ďalšom ročníku Big Ideas for CEE. Podujatie tretíkrát poskytne príležitosť inšpirovať sa výnimočnými osobnosťami z oblasti podnikania, manažmentu, marketingu či vedy a spoznať množstvo významných ľudí, ktorí na podujatie prichádzajú.

V uplynulých rokoch privítalo fórum Big Ideas for CEE spolu 16 osobností a inšpirátorov. Jedným z najvýznamnejších rečníkov roku 2013 bol Ivan Lendl - bývalý najlepší svetový hráč profesionálneho tenisu, spolu s Kenom Segallom, ktorý 12 rokov pôsobil po boku Steva Jobsa a vytvoril identitu produktov spoločnosti Apple. Rovnako významné boli osobnosti z roku 2011 ako Gary Kasparov a Magnus Lindkvist, ktorí svojimi veľkými ideami inšpirovali lídrov nielen z oblasti biznisu.

Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, Slovenská sporiteľňa a ESET. Nad podujatím prevzal záštitu Prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska.

„Sme presvedčení, že Slovensko si zaslúži, aby malo konferenciu, kde sa dokážu stretnúť osobnosti svetového formátu, navzájom sa obohatiť a načerpať nové podnety a nápady. Dá sa povedať, že len vraciame Slovensku to, čo nám za 20 rokov dalo. Veríme, že len vzdelanie, kultivovanosť, sila nových myšlienok nás môžu posunúť dopredu. A veríme, že trochu z toho Vám prinášame v Big Ideas for CEE.“ Ondrej Smolár, spoluzakladateľ Big Ideas for CEE. Mená spíkrov, ktorí vystúpia na tomto výnimočnom fóre v roku 2015, oznámia organizátori už v najbližších dňoch. Už teraz sa však záujemcovia môžu registrovať na Big Ideas for CEE 2015 a získať tak lístky za zvýhodnených podmienok.

„Doterajšie skúsenosti ľudí s Big Ideas for CEE sú mimoriadne pozitívne a vidíme záujem o toto fórum aj do budúcnosti,“ dodáva manažérka projektu Big Ideas for CEE, Karolína Kubelová.

Big Ideas for CEE (http://www.bigideasforcee.eu/) je pravidelné dvojdňové stretnutie spíkrov z celého sveta s podnikateľskou elitou a vrcholovými manažérmi krajín strednej a východnej Európy. Svoju históriu začalo písať v roku 2011. Najbližšie stretnutie významných svetových rečníkov sa uskutoční 16. a 17. apríla 2015 v Bratislave. Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, KPMG Slovensko, Slovenská sporiteľňa a ESET.

PDF
Bratislava, 17. február 2015

Už o dva mesiace môžu Slováci stretnúť a inšpirovať sa svetovými rečníkmi so skúsenosťami z globálnych spoločností ako aj z prestížnych svetových univerzít. Tretí ročník Big Ideas for CEE bude mať tú česť privítať v Bratislave bývalého šéfa spoločnosti LEGO, Christiana Majgaarda, profesora Harvardskej univerzity Benjamina Edelmana ako aj jednu z top žien Silicon Valley, Tracey Wilen.

Christian Majgaard je svetovo uznávaným manažérom a rečníkom, zameraným na kreativitu a implementáciu nových technológií a inovatívnych stratégií. Spolu 26 rokov pôsobil na vrcholových pozíciách v spoločnosti LEGO a stál za obchodnými úspechmi globálneho lídra v segmente hračiek. Preniesol tento priemysel do úspešného konceptu zábavných parkov LEGOLAND, so slávnymi stavebnicami prerazil aj v nových technológiách, podarilo sa mu z nej spraviť najpredávanejší softvér pre deti. Po odchode z LEGO radil v strategických otázkach medzinárodným spoločnostiam ako Nestlé, Nokia, Siemens, Heineken. Je známy ako jeden z 21 lídrov 21. storočia, na svojom konte má knihu 13 hints for tomorrow’s brand builders. Tvrdí, že neexistuje nič také, ako nasýtený trh, iba unavení marketéri.

Benjamin G. Edelman je profesorom Harvardskej univerzity. Jeho odborný výskum sa v posledných rokoch zameral na otázky verejného a súkromného vplyvu na online prostredie z pohľadu bezpečnosti ako aj budovania obchodných príležitostí. Úspešne sa venuje problematike klamlivého reklamného softvéru a narúšania súkromia užívateľov online služieb veľkých spoločností. Svoje služby poskytoval okrem iných spoločnosti Microsoft, Národnej futbalovej lige či viacerým globálnym vydavateľstvám. Na Big Ideas for CEE sa bude venovať téme prísľubov a výziev online marketingu.

Tracey Wilen patrí medzi najvýznamnejšie ženy v oblasti IT na svete. Prednášala na Stanford University a následne pôsobila na vedúcich pozíciách v spoločnostiach ako Apple, HP alebo Cisco Systems. Na svojom konte má 11 kníh, v ktorých sa okrem iného venuje téme nových technológií a ich vplyvu na zmenu spoločnosti ako aj role žien v nej. V súčasnosti sa pracuje na podpore startupov v kolíske moderných technológií Silicon Valley a zároveň prednáša na podujatiach po celom svete. S účastníkmi Big Ideas for CEE sa zameria na potrebné zmeny v práci, zručnostiach a vedení ľudí ako následok zmien v spoločnosti a technológiách budúcnosti.

Mená ďalších troch spíkrov, ktorí vystúpia na tomto výnimočnom fóre v roku 2015, oznámia organizátori budúci týždeň. Záujemcovia sa však už teraz môžu registrovať na Big Ideas for CEE 2015 a získať vstup na podujatie za zvýhodnených podmienok.

Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, KPMG Slovensko, Slovenská sporiteľňa a ESET. Big Ideas for CEE má tú česť uskutočniť sa pod záštitou Prezidenta Slovenskej republiky, pána Andreja Kisku.

„Doterajšie skúsenosti ľudí s Big Ideas for CEE sú mimoriadne pozitívne. Na Slovensko chceme priniesť tých najzaujímavejších rečníkov z celého sveta a motivovať slovenských manažérov veľkými myšlienkami do budúcnosti,“ dodáva manažérka projektu Big Ideas for CEE, Karolína Kubelová.

Big Ideas for CEE (http://www.bigideasforcee.eu/) je pravidelné dvojdňové stretnutie spíkrov z celého sveta s podnikateľskou elitou a vrcholovými manažérmi krajín strednej a východnej Európy. Svoju históriu začalo písať v roku 2011. Najbližšie stretnutie významných svetových rečníkov sa uskutoční 16. a 17. apríla 2015 v Bratislave. Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, KPMG Slovensko, Slovenská sporiteľňa a ESET.

PDF
Bratislava, 24. február 2015

Šéf digitálneho vydania časopisu The Economist, Tom Standage, biznisový vizionár Jonas Ridderstrale a globálny topmanažér gigantu HP, Jan Zadák vystúpia v polovici apríla na Big Ideas for CEE. Pridajú sa k už známej trojici rečníkov zloženej z bývalého šéfa spoločnosti LEGO, Christiana Majgaarda, profesora Harvardskej univerzity Benjamina Edelmana ako aj jednej z top žien v Silicon Valley, Tracey Wilen. Podujatie už po tretíkrát spojí svetovo uznávané osobnosti s lídrami biznisu nielen Slovenska, ale aj regiónu Strednej a východnej Európy.

Tom Standage je šéfredaktorom Economist.com, digitálneho vydania lídra v ekonomickom spravodajstve. Absolvent Univerzity v Oxforde písal pre viaceré rešpektované médiá (The Guardian, Daily Telegraph, New York Times a Wired) na tému nových technológií. Tom neustále skúma budúcnosť a novinky, ktoré zmenia náš svet. Ako žurnalista je súčasťou mnohých diskusií o technológiách a biznise. Venuje sa ich histórii, aby lepšie porozumel ich vplyvu na našu budúcnosť. Na svojom konte má šesť historických kníh, z ktorých A History of the World in Six Glasses sa dostala na zoznam bestsellerov podľa New York Times. Pri svojich vystúpeniach po svete si publikum získáva svojím dôvtipom, prenikavým intelektom a neuveriteľnými vedomosťami o svete a spoločnosti – vede, technológiách, biznise, politike a histórii.

Jonas Ridderstrale patrí medzi najvplyvnejších a najuznávanejších rečníkov sveta. Zaujal v roku 2000 svojou prelomovou knihou Funky Business, ktorá v oblasti biznis literatúry doteraz patrí medzi bestsellery. Na ňu nadviazal publikáciou Karaoke Capitalism a najnovším dielom Re-engerizing the Corporation. Ridderstrale má dar veľmi priamo pomenovať fenomény korporátneho sveta a cesty, ako sa stať lídrom v danom sektore. Jeho nekonvenčné myšlienky inšpirovali viaceré spoločnosti na zozname Fortune 500 ale aj milióny divákov globálnych médií ako CNN, Financial Times, Newsweek alebo The Times, kde komentoval ekonomické a spoločenské trendy.

Jan Zadak je najvyššie postaveným topmanažérom globálnej spoločnosti, ktorý pochádza z bývalého Československa. V čase spoločenských zmien na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov vyštudoval odbor telekomunikačného inžinierstva na Českom vysokom učení technickom v Prahe. Jeho potenciál objavila spoločnosť Hewlett-Packard, kde sa postupne z regionálnej pozície prepracoval až na jeden z najvyšších postov v celej korporácií. Od roka 2012 je prezidentom HP pre enterprise services pre celý región Európy, Blízkeho východu a Afriky a jeho príbeh je motivujúci pre mladých ľudí z navonok menších krajín. Na Big Ideas for CEE vystúpi s témou ako uspieť v globálnej digitálnej ekonomike.

Záujemcovia o účasť na tomto výnimočnom podujatí sa môžu už teraz registrovať a získať tak zvýhodnený vstup na podujatie. Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, KPMG Slovensko, Slovenská sporiteľňa a ESET. Big Ideas for CEE má tú časť uskutočniť sa pod záštitou Prezidenta Slovenskej republiky, pána Andreja Kisku.

„Hostia, ktorí tento rok vystúpia na Big Ideas for CEE, vo svete vypredávajú veľké sály a inšpirujú tisíce spoločností po celom svete. Teší nás, že predstavia svoje veľké myšlienky aj publiku u nás na Slovensku,“ dodáva manažérka projektu Big Ideas for CEE, Karolína Kubelová.

Big Ideas for CEE (http://www.bigideasforcee.eu/) je pravidelné dvojdňové stretnutie spíkrov z celého sveta s podnikateľskou elitou a vrcholovými manažérmi krajín strednej a východnej Európy. Svoju históriu začalo písať v roku 2011. Najbližšie stretnutie významných svetových rečníkov sa uskutoční 16. a 17. apríla 2015 v Bratislave. Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, KPMG Slovensko, Slovenská sporiteľňa a ESET.

PDF
Bratislava, 3. marec 2015

Big Ideas for CEE už tretíkrát prináša do Bratislavy podujatie, ktoré spája najväčších svetových spíkrov a manažérov, lídrov a podnikateľov z nášho regiónu. Podujatie získalo tento rok ako prvé v regióne Strednej a východnej Európe podporu Harvard Business School Executive Education.

Toto výnimočné fórum inšpiratívnych myšlienok hostilo absolventov a profesorov tých najvýznamnejších svetových univerzít vrátane Oxfordu, Cambridge, King´s College, Stanfordu, MIT či Harvardu. Tento rok sa Big Ideas for CEE, ako prvé podujatie v regióne, môže pochváliť partnerstvom s najprestížnejšou biznis školou na svete, absolventmi ktorej sú viacerí prezidenti, lídri globálnych spoločností ako aj svetovo uznávaní odborníci vo svojich oblastiach.

„V Big Ideas for CEE veríme, že vzdelanie je nevyhnutným predpokladom úspešného pôsobenia biznis lídrov. Preto je pre nás veľkou cťou spolupráca Big Ideas for CEE 2015 s Harvard Business School Executive Education,“ hovorí manažérka projektu Big Ideas for CEE, Karolína Kubelová.

Účastníci Big Ideas for CEE získajú možnosť nielen inšpirovať sa výnimočnými rečníkmi, ale aj jedinečným spôsobom zoznámiť sa s možnosťami štúdia na Harvard Business School. Víziou organizátorov je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, KPMG Slovensko, Slovenská sporiteľňa a ESET. Big Ideas for CEE má tú časť uskutočniť sa pod záštitou Prezidenta Slovenskej republiky, pána Andreja Kisku.

Big Ideas for CEE (http://www.bigideasforcee.eu/) je pravidelné dvojdňové stretnutie spíkrov z celého sveta s podnikateľskou elitou a vrcholovými manažérmi krajín strednej a východnej Európy. Svoju históriu začalo písať v roku 2011. Najbližšie stretnutie významných svetových rečníkov sa uskutoční 16. a 17. apríla 2015 v Bratislave. Víziou Big Ideas for CEE je inšpirovať lídrov k novým nápadom, predstaviť inovácie, umožniť im myslieť vo veľkom a prispieť tak k pozitívnemu rozvoju biznisu v regióne. S touto víziou sa stotožňujú aj generálni partneri podujatia SOITRON, KPMG Slovensko, Slovenská sporiteľňa a ESET.