Twitter Facebook LinkedIn
Pod záštitou Prezidenta SR
Prezidentská záštita

Je pre nás potešením vás informovať, že Prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska, prebral oficiálnu záštitu nad medzinárodným fórom Big Ideas for CEE 2015.

Spíkri

Ak chcete byť najlepší, musíte neustále aktualizovať to, čo viete. Novými myšlienkami.

Big Ideas je pravidelné dvojdňové stretnutie spíkrov z celého sveta s podnikateľskou elitou a vrcholovými manažérmi krajín strednej a východnej Európy. Radi by sme vám ponúkli možnosť stretnúť svetovo rešpektované osobnosti z oblasti obchodu, manažmentu, športu, či umenia, ktoré dokázali premeniť príležitosť na úspech a problémy na nové naštartovanie.

Sme presvedčení, že tak, ako predstavili nové perspektívy globálnym korporáciám, môžu byť zdrojom inšpirácie, nových myšlienok a nápadov aj pre vás.

Spíkri Big Ideas for CEE 2015

Christian Majgaard

Business Innovation - making ideas and brands profitable

Christian Majgaard je svetovo uznávaným manažérom a rečníkom, zameraným na kreativitu a implementáciu nových technológií a inovatívnych stratégií. Spolu 26 rokov pôsobil na vrcholových pozíciách v spoločnosti LEGO a stál za obchodnými úspechmi globálneho lídra v segmente hračiek. Preniesol tento priemysel do úspešného konceptu zábavných parkov LEGOLAND, so slávnymi stavebnicami prerazil aj v nových technológiách, podarilo sa mu z nej spraviť najpredávanejší softvér pre deti. Po odchode z LEGO radil v strategických otázkach medzinárodným spoločnostiam ako Nestlé, Nokia, Siemens, Heineken. Je známy ako jeden z 21 lídrov 21. storočia, na svojom konte má knihu 13 hints for tomorrow’s brand builders. Tvrdí, že neexistuje nič také, ako nasýtený trh, iba unavení marketéri.

Benjamin G. Edelman

The promise and challenges of online marketing

Benjamin G. Edelman je profesorom Harvardskej univerzity. Jeho odborný výskum sa v posledných rokoch zameral na otázky verejného a súkromného vplyvu na online prostredie z pohľadu bezpečnosti ako aj budovania obchodných príležitostí. Úspešne sa venuje problematike klamlivého reklamného softvéru a narúšania súkromia užívateľov online služieb veľkých spoločností. Svoje služby poskytoval okrem iných spoločnosti Microsoft, Národnej futbalovej lige či viacerým globálnym vydavateľstvám. Na Big Ideas for CEE sa bude venovať téme prísľubov a výziev online marketingu.

Tracey Wilen

Future work, skills and leadership in a digital world

Tracey Wilen patrí medzi najvýznamnejšie ženy v oblasti IT na svete. Prednášala na Stanford University a následne pôsobila na vedúcich pozíciách v spoločnostiach ako Apple, HP alebo Cisco Systems. Na svojom konte má 11 kníh, v ktorých sa okrem iného venuje téme nových technológií a ich vplyvu na zmenu spoločnosti ako aj role žien v nej. V súčasnosti sa pracuje na podpore startupov v kolíske moderných technológií Silicon Valley a zároveň prednáša na podujatiach po celom svete. S účastníkmi Big Ideas for CEE sa zameria na potrebné zmeny v práci, zručnostiach a vedení ľudí ako následok zmien v spoločnosti a technológiách budúcnosti.

Tom Standage

Top 10 emerging technologies to shape our world

Tom Standage je zástupcom šéfredaktora The Economist a šéfredaktorom Economist.com, digitálneho vydania lídra v ekonomickom spravodajstve. Absolvent Univerzity v Oxforde písal pre viaceré rešpektované médiá (The Guardian, Daily Telegraph, New York Times a Wired) na tému nových technológií. Tom neustále skúma budúcnosť a novinky, ktoré zmenia náš svet. Ako žurnalista je súčasťou mnohých diskusií o technológiách a biznise. Venuje sa ich histórii, aby lepšie porozumel ich vplyvu na našu budúcnosť. Na svojom konte má šesť historických kníh, z ktorých A History of the World in Six Glasses sa dostala na zoznam bestsellerov podľa New York Times. Pri svojich vystúpeniach po svete si publikum získáva svojím dôvtipom, prenikavým intelektom a neuveriteľnými vedomosťami o svete a spoločnosti - vede, technológiách, biznise, politike a histórii.

Jonas Ridderstrale

Re-energize (making things happen)

Jonas Ridderstrale patrí medzi najvplyvnejších a najuznávanejších rečníkov sveta. Zaujal v roku 2000 svojou prelomovou knihou Funky Business, ktorá v oblasti biznis literatúry doteraz patrí medzi bestsellery. Na ňu nadviazal publikáciou Karaoke Capitalism a najnovším dielom Re-engerizing the Corporation. Ridderstrale má dar veľmi priamo pomenovať fenomény korporátneho sveta a cesty, ako sa stať lídrom v danom sektore. Jeho nekonvenčné myšlienky inšpirovali viaceré spoločnosti na zozname Fortune 500 ale aj milióny divákov globálnych médií ako CNN, Financial Times, Newsweek alebo The Times, kde komentoval ekonomické a spoločenské trendy.

Jan Zadak

Succeeding in the Global Digital Economy

Jan Zadak je najvyššie postaveným topmanažérom globálnej spoločnosti, ktorý pochádza z bývalého Československa. V čase spoločenských zmien na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov vyštudoval odbor telekomunikačného inžinierstva na Českom vysokom učení technickom v Prahe. Jeho potenciál objavila spoločnosť Hewlett-Packard, kde sa postupne z regionálnej pozície prepracoval až na jeden z najvyšších postov v celej korporácií. Od roka 2012 je prezidentom HP pre enterprise services pre celý región Európy, Blízkeho východu a Afriky a jeho príbeh je motivujúci pre mladých ľudí z navonok menších krajín. Na Big Ideas for CEE vystúpi s témou ako uspieť v globálnej digitálnej ekonomike.

Spíkri Big Ideas for CEE 2013

Spíkri Big Ideas for CEE 2011

Miha Pogacnik

Priekopník nových ciest objavovania inšpirácií

Označovaný ako „predvoj“ inovácií, huslista, preslávený inšpiratívnymi transformáciami spoločností a líderstvom.

Jeho intelektuálna zvedavosť, radosť zo života a vízia pretvoriť umenie na hnaciu silu zmien v spoločnosti, prinútili Pogacnika vybočiť z bežnej kariéry klasického koncertného huslistu. Prečo? Pretože tvorivosť a inovácia sú základné obchodné zručnosti pre rast a udržateľnosť. Ak pridáte vášeň, odvahu, výkonnosť a predstavivosť, povznesiete obchod na umenie. Pogacnik vytvára nový vzťah medzi umením a obchodom. Využíva umenie ako organizačný nástroj rozvoja, vďaka čomu sa aj odvážne vízie stávajú uskutočniteľné. Priame a racionálne sa musí zlúčiť s inšpiráciou, krásou a vášňou pre vykonanie zmeny.

Ken Segall

dlhoročný spolupracovník Steva Jobsa

Marketingový a technologický guru. Kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry, ktorý vyše 12 rokov pôsobil po boku Steva Jobsa.

Vymyslel jednotiaci a jednoduchý prvok pre produkty Apple – vďaka nemu sa začalo “i-šialenstvo”. Pridal malé písmenko i pred názov iMacu. Stál aj za slávnou a úspešnou reklamnou kampaňou Apple, Think different. Na druhej strane sa však nebojí svojho najlepšieho a najobľúbenejšieho klienta objektívne kritizovať. Segall pracoval aj pre ďalšie známe technologické spoločnosti ako Dell, IBM a Intel. Venuje sa večnému boju medzi jednoduchosťou a komplexnosťou. Je autorom bestselleru Insanely simple.

Jeff Grout

líder medzi britskými lídrami

Jeden zo 100 najlepších biznis spíkrov v Británii, konzultant a kouč mnohých spoločností v oblasti riadenia ľudí a výkonov, úspešný autor.

Špecializuje sa na vedenie a budovanie tímu, prijímanie a udržanie pracovníkov a na špičkový výkon. Je vyhľadávaným motivačným biznis spíkrom a predsedom konferencií. Množstvu klientov poskytuje odborné podnikové poradenstvo a je aj autorom úspešných publikácií.

Groutova prednáška Čo lídri naozaj robia? analyzuje jeho vlastné vodcovské schopnosti, ako aj kvality uznávaných lídrov v rozličných oblastiach podnikania, športu a armády. Identifikuje vlastnosti, zručnosti a správanie sa lídrov a približuje proces budovania dôvery, jasného formulovania vízie, či efektívneho vedenia zmeny.

David Pearl

priekopník prepojenia biznisu a umenia

Svetoznámy priekopník, ktorý prepája umenie s obchodom.

Má vyše 20-ročné skúsenosti s vystupovaním, písaním, režírovaním, vysielaním a operným spevom. Tisíce ľudí oslovil svojím kreatívnym prístupom k zvyšovaniu efektivity a zlepšovaniu metód v oblasti podnikového riadenia a osobného aj profesionálneho rozvoja. Má bohatú prax v biznise, ako aj mimo neho. Pomáha klientom hľadať nové a netradičné riešenia bežných a častých problémov.

Jeho prednáška Čas získať späť vašu budúcnosť hovorí o tom, ako môžu jednotlivci a podniky vďaka kreatívnemu a odlišnému mysleniu prijímať lepšie rozhodnutia do budúcnosti.

Peter Fisk

vyhľadávač meničov hry po celom svete

Marketingový expert na obchodné značky a inovácie. Pomáha pochopiť rýchlo sa meniace trhy a učiť sa od novej generácie biznisu. Poradca, spíker a kouč vedúcich pracovníkov po celom svete. Inšpiruje, inovuje a pomáha zvíťaziť v novej rušnej dobe biznisu. Je autorom bestselleru “Creative Genius” a šiestich ďalších kníh, v ktorých kombinuje najzaujímavejšie nápady, nové postupy a skúsenosti z praxe.

Jeho prezentácia Meniči hry v strednej a východnej Európe je o novej generácii značiek, ktoré menia trhy v strednej a východnej Európe. Hovorí o tom, že byť lepším či lacnejším nestačí, nemôžete vyhrať napodobňovaním alebo malými rozdielmi. Nová generácia značiek a biznis inovácií myslí vo veľkom a odlišne.

Tara Swart

Odborníčka v oblasti neurovied

Jediný kouč na svete s doktorátom z neurovied a úspešnou kariérou lekára. Absolvovala štúdium medicíny na univerzite v Oxforde. Nasledovalo sedem rokov pracovných skúseností v oblasti psychiatrie a doktorát z neurovied. Na základe tejto kombinácie má hlboké pochopenie ľudskej výkonnosti a vzorcov správania, ako aj tvorby transformačných a udržateľných výsledkov pre lídrov. Je expertkou na budovanie osobnej efektivity a svojou odbornostou prispieva k riešeniam poradenskej spoločnosti Amrop. Venuje sa poradenstvu veľkým korpo­ráciám a učí ich, ako správne využívať poznatky neurovied.

Spoluautorka knihy o kreativite a produktivite An Attitude for Acting. Na konferenciách po ce­lom svete vrátane prestížnych akademických fór ako Stanford, Columbia University či MIT Sloan sa venuje otázke mozgu a mysle v podnikaní.

Nenad Pacek

Ekonomický mienkotvorca v Európe

Uznávaný odborník na stredoeurópsky trh, ktorého názory zaujímajú globálne spoločnosti.

Nenad Pacek je jedným z popredných svetových autorít na rozvíjajúce sa trhy, ktorý poskytuje poradenstvo pre podnikateľské elity na tému kľúčových príležitostí a výziev a pomáha im nastaviť úspešné stratégie. Šestnásť rokov pracoval v rešpek­tovanom The Economist Group ako riaditeľ jej analytického oddelenia Economist Intelligence Unit, kde viedol globálne konferencie a okrúhle stoly za účasti politických a podnikateľských lídrov v celej Európe, Afrike a na Blízkom východe.

Vydavateľstvo Virgin Book zaradilo Paceka medzi 40 vedúcich tvorcov názorov v oblasti hospodárstva a podnikania. Svoju povesť si vybudoval dlhoročným poskyto­vaním poradenstva najväčších svetových korporácií, a to ako autor ako aj moderátor odborných diskusií.

Ivan Lendl

Žijúca tenisová legenda

Jeden z najlepších tenistov všetkých čias.

Počas svojej kariéry vyhral osem grandslamových titulov vo dvojhre. Celkovo sa prebojoval do 19 grandslamových finále, čo bol rekord medzi mužmi až do roku 2009, kedy ho ako jediný doteraz prekonal Roger Federer. Vo dvojhre vyhral 94 turnajov ATP. V roku 2001, sedem rokov po ukončení tenisovej kariéry, bol uvedený do Siene slávy tenisu. V historickom rebríčku mu patrí druhé miesto. V súčasnosti trénuje Andyho Murraya, ktorý pod jeho vedením vyhral londýnske Letné olympijské hry 2012 a následne si pripísal premiérový grandslamový titul na US Open. Je zberateľom diel Alfonsa Muchu.

Garry Kasparov

Viacnásobný majster sveta v šachu je považovaný za najväčšieho šachového velikána všetkých čias. Známy aj ako spisovateľ, politický aktivista a veľký kritik Vladimíra Putina. Dnes tento majster stratégie vkladá svoje rozhľady a jedinečnú perspektívu z jeho výnimočnej kariéry šachistu do otázok vodcovstva, logického, ako aj strategického myslenia, a do ruskej politiky.

Scott McKain

Vďaka jeho knihám tisícky organizácií, milióny podnikateľov a čitateľov po celom svete zlepšili ziskovosť svojich firiem a posilnili svoj biznis. Vo svojej oblasti sa stal najpredávanejším autorom a jeho kniha Collapse of Distinction bola vyhlásená za jednu z 10-tich najlepších biznis kníh roka 2009.

Peter Littmann

Stojí za úspechom viacerých, dnes už svetoznámych značiek. Z lokálnej nemeckej odevnej firmy Hugo Boss spravil svetoznámu značku. Radil Tomášovi Baťovi či vedeniu Mercedesu. Dnes šéfuje vlastnej poradenskej firme Brandinsider GmbH.

Magnus Lindkvist

Jeho parketou je predpovedanie trendov a rozpoznávanie príležitostí. Jeho prednášky sú charakteristické humorom, nadhľadom, múdrosťou, ale najmä overeným výskumom. Aj vďaka tomu je považovaný za jedného z najžiadanejších európskych spíkrov vo svojom obore.

Joan Laporta

Pod jeho vedením sa z FC Barcelona stal najlepší klub na svete so šiestimi trofejami a pýchou španielskeho národa. Vybudoval dovtedy nevídaný sociálny pilier športového klubu uzavretím historickej dohody o spolupráci s UNICEF-om. Vďaka tomu dnes hráči FC Barcelona nosia na dresoch logo detského fondu. Ambiciózny manažér, v súčasnosti neúnavný bojovník za nezávislosť Katalánska.

Sir John Whitmore

Niekdajší úspešný britský automobilový pretekár, dnes popredný poradca a mysliteľ v oblasti vedenia (koučingu) a organizačných zmien. Je považovaný za otca koučingu a osobnosť číslo jeden vo svojom odbore. Na konte má niekoľko svetových bestsellerov o koučingu.

Leo F. Johnson

Jeho rady v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a identifikácie sociálnych a ekologických megatrendov využilo viac ako 50 medzinárodných bánk a spoločností. Založil spoločnosť Sustainable Finance, ktorá sa venuje trvalo udržateľnému rozvoju.

Ian Scott

Ian Scott je všestranným odborníkom. Do jeho portfólia patria témy, ako makroekonomický manažment, znalostná ekonomika, riadenie zmien, rozvoj miest a územný rozvoj. Svoju kariéru zavŕšil ako riaditeľ Svetovej banky.